Be kategorijos

Labiausiai nugarą varginanti miegojimo poza

sveika nugara

Taisyklinga miegojimo poza svarbi jaučiant nugaros skausmą ir jo prevencijai. Daug kalbama apie ortopedinius čiužinius, kuriuos lengviau prisitaikyti, nei pakeisti miegojimo įpročius.
Jei miegate tokioje padėtyje, visai nekeista, jei ryte jaučiate sustingimą ir skausmą juosmens ar kaklo srityje.

Miegojimas pusiau ant pilvo, koją laikant pritrauktą prie pilvo ir sulenktą – žmonių pamėgta poza ir ypatingai tarp besiskundžiančių nugaros skausmu. Tačiau toks miegojimas ne tik vargina nugaros, kaklo raumenis, bet neužtikrina ir neutralios stuburo padėties. Taip pat nėra optimali alkūnės ir peties sąnariams. Kaklinė stuburo dalis vargsta nes yra lenkime ir rotacijoje, juosmeninė – tiesime ir rotacijoje. Vienos struktūros yra pertemtos, kitos per daug suspaustos. Tai tas pats kas per naktį palaikytumėte pirštą šioje tempimo padėtyje. Ir visai nebūtų keista jei jį skaudėtų atsikėlus.

sveika nugara

Kineziterapeutai – tai specialistai, kurie gali patarti kokioje pozoje reikėtų miegoti, taip pat gali individualiai pritaikyti gydomąją ar nuskausminančią padėtį. Viena iš tokių padėčių – gulėjimas ant pilvo ištiestomis kojomis, maksimaliai atpalaidavus sėdmenų ir nugaros raumenis. Ši padėtis gali būti naudojama ne tik kaip gydomoji, tačiau rekomenduojama pagulėti tokioje padėtyje kiekvienam apie 15 min., pavyzdžiui grįžus iš darbo. Ypatingai tinka sergantiems stuburo tarpslankstelinių diskų ligomis (pvz.: degeneracija, protrūzijos). Dėl taisyklingo atlikimo reikėtų pasikonsultuoti su kineziterapeutu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *